מאמרים

גם רופאים הם בעלי מקצוע

שכחנו אמנם אבל גם רופאים הם בעלי מקצוע. לרופא פלסטיקאי יש מקצוע אמיתי, מקצוע של ממש, קצת כמו מתקין במות הרמה או מתקין שערים חשמליים. היצירה של הרופא הפלסטיקאי נשארת בחזית חייו של הלקוח. ד"ר פלייסמן מספר אודות היצירה שבהזרקת בוטוקס :

"הצעקה האחרונה" בתחום העלמת קמטי החשיבה במצח בגבות ובשולי השפתיים היא טיפולי בוטוקס. טיפולי בוטוקס מתאימים לנשים ולגברים ויתרונם העצום הוא שלטיפול בבוטוקס תופעות לוואי זניחות בלבד וניתן לחזור לפעילות רגילה מיד אחרי ההזרקה !גם ד"ר פלייסמן כמו מתקין במות הרמה או שערים חשמליים, גאה בעבודתו מוסיף ומרחיב:

הבוקוטס, שמופק מחומר בשם בוטולינום טוקסין נכנס לשימוש בתחום הרפואה בשנת ה70 ומאז הפך פופולארי מאוד (בארה"ב מתבצעים למעלה מ3 מיליון טיפולים מידי שנה !) בתחום הרפואה האסתטית. הבוטוקס אינו ממלא את הקמטים בעור אלא משתק את פעילות השרירים היוצרים קמטי הבעיה ומונע התכווצות של סיבי השריר, הגוף מפרק לאט את החומר עד שסיבי השריר חוזרים לפעילות ולכן יש לחזור על ההזרקות מידי ארבעה חודשים בממוצע אך ככל שמזריקים יותר גודל פער הזמן בין הזרקה להזרקה.

הטיפול עצמו מתבצע במשך מספר דקות, וניתן לראות את תוצאותיו תוך מספר ימים. לאחר ההזרקה יש לשכב במנוחה במשך כמה דקות ואז ניתן לחזור לפעילות הרגילה. במהלך הימים הראשונים שלאחר ההזרקה יתכנו תופעות לוואי קלות כמו אודם או נפיחות מקומית. למרות שהטיפול פשוט ואינו פולשני, חשוב מאוד לעשותו אצל מטפל מקצועי כדי להימנע מסיבוכים מיותרים.

המשך מאמר