מאמרים

גם רופאים הם בעלי מקצוע - חלק II

יתרונו העצום של הטיפול בבוטוקס הוא שהוא מתבצע ללא הרדמה שהיא גורם המעלה משמעותית את רמת הסיכון.

בנוסף לטיפול בקמטים על ידי הרפיית השריר (הבוטוקס אינו מעלים קמטים קטנים הנובעים מהמבנה הטבעי של העור או קמטי שמש אלא רק קמטים הנובעים מפעילות השריר)ניתן להשתמש בבוטוקס כדי להרים באמצעותו את הגבות והעפעף העליון במספר מילימטרים ואף יותר. בדרך כלל משתמשים בוטוקס לאזור המצח, צידי העיניים, צוואר, סנטר, העלמת קמטי הבעה בזווית הפה, ולקמטוטים מעל השפה העליונה.

בין בליל תופעות הלוואי המוזרות שיש בבוטוקס נראה כי קיימות גם מספר השפעות טובות. ישם מטופלים אשר עברו הזרקות בוטוקס לאזורים שונים בפנים ובאורח פלא הדבר תרם להרגעת המיגרנות מהם סבלו. כשתשומת ליבם של רופאים וחוקרים הופנתה לתופעה, אכן התגלה שלבוטוקס יש השפעה מעניינת על אנשים שסבלו מכאבי ראש כרוניים ונטלו, ללא הועיל תרופות מיגר נטיות ומשככי כאבים. הממצא המעניין הכניס את תעשיית תרופות לאמביציה וכיום נעשים מאמצים ליצור תרופה כנגד כאב ראש על בסיס השפעת הבוטוקס.
זריקות מתאימות לכל מי שסובל מקמטי הבעה, לרוב קמטים אלו לא מופיעים לפני גיל 30. הניסיון מוכיח כי התמדה בהזרקות מונעת היווצרות של קמטי הבעה לאורך זמן. מטופלים שעברו את הזרקות הבוטוקס מספרים כי לאחר ההזרקות נראו צעירים בכמה שנים לפחות. אכן סיפור משונה ומעניין לא פחות מהתקנת שערים חשמליים. אז יש או אין כבוד מקצועי לרופאים פלסטים?

חזרה לחלק ראשון