מאמרים

בעלי מקצוע - מהי ההיררכיה בניהם?

ישנם דרכים רבות להתפרנס ולא תספיק היריעה על מנת שנוכל למנות את כל סוגי המלאכות שקיימות בכדי להתפרנס. ישנן מלאכות ובעלי מקצוע שקמו כי באמת היה צריך אותם לשם הישרדות של המין האנושי ולאחר מכן קמה להם שכבת בעלי מקצוע שקמו על מנת לתמוך באותה שכבת בעלי מקצוע הכרחית. לאחר מכן העולם השתנה ונכנסה מימד השיווק שגם הוא נובע משינוי בגישה של כל האנושות לכסף וגרם לנו לחשוב שיש עוד דברים שאנחנו פשוט לא יכולים בלעדיהם ואלו הפכו לשדרת בעלי מקצוע חיוניים חדשה. וכעבור זמן, קמו בעלי מקצוע שבאים לתמוך בבעלי המקצוע החיוניים של העידן המודרני.

בעלי מקצוע שמסייעים לנו לשרוד:

קשה לדמיין כיצד יכולנו לשרוד ללא רופאים למשל. יש לכל אדם יכולות בסיסיות לטפל בעצמו ולדעת מה טוב לו ומה עלול להזיק לו, אך האנשות ככלל צריכה אנשים שילמדו לעומק לרפא אנשים אחרים, בעלי מקצוע שיכירו את גוף האדם ואת החי והצומח בכדי שיוכלו לתת פתרון מדעי עד כמה שאפשר. לבעלי המלאכה הללו ניתן להוסיף גם חקלאים, בנאים וכו...שכן לא כל אדם יכול ויודע לעבד את אדמתו או לבנות את ביתו במו ידיו. כך היה עוד משחר הימים.
בעלי מקצוע שקמו כשכבת גיבוי לבעלי המקצוע החיוניים :
אלו בעלי בעלי מקצוע שקיימים רק כדי להקל או להעשיר את החוויה של בעלי המקצוע הראשיים. סוכני ביטוח, חנויות לחומרי בניין, יועצי מס וכו.

המשך מאמר